Śląski Salon Maturzystów 2015

Tradycją stał się już udział  uczniów klas trzecich w Śląskim Salonie Maturzysty, organizowanym przez Perspektywy co roku we wrześniu. 

W dniach 23 i 24 września uczniowie klas maturalnych wzięli udział w Śląskim Salonie Maturzysty. 23 września na Politechnice Śląskiej w Gliwicach klasy 3 a, 3 b i 3 e pod opieką p. Z. Taborowskiej, p. T. Wtorek i p. M. Ziaji, zwiedzały stoiska wyższych uczelni oraz brały udział w wykładach i spotkaniach informacyjnych na temat egzaminów maturalnych z języka polskiego, matematyki, języków obcych, biologii, chemii, geografii. Kolejne klasy – 3 c, 3 d i 3 f – pod opieką p. T. Janioła, p. T. Wtorek i p. K. Boreckiej-Krzemień zapoznały się z ofertą wyższych uczelni 24 września w Katowicach, na Uniwersytecie Śląskim, gdzie również uczestniczyły w wykładach na temat egzaminu maturalnego 2016.

Jak co roku dużym powodzeniem cieszyły się liczne oferty studiów zagranicznych Korzystając z okazji, zaprosiliśmy przedstawicieli uczelni z Holandii do naszej szkoły na prezentację w najbliższy piątek.

Każdy maturzysta otrzymał bezpłatny egzemplarz Informatora dla Maturzystów 2016, wydanego przez Perspektywy. W czerwcu przyszłego roku, po otrzymaniu wyników maturalnych, czeka ich podjęcie ważnej życiowej decyzji, jaką jest wybór kierunku studiów…