Konkurs wiedzy o Sejmie RP

Szanowni Państwo,

 

Dziś z mojej inicjatywy w tarnogórskim I LO im. S. Sempołowskiej odbył się „Konkurs wiedzy o Sejmie RP” pod honorowym patronatem Marszałek Sejmu pani Małgorzaty Kidawy – Błońskiej.

 

Współorganizatorem tego wydarzania była Wszechnica Sejmowa. Przed konkursem miał miejsce ciekawy wykład dot. historii i architektury Sejmu oraz trybu ustawodawczego.

Pracownicy Wszechnicy Sejmowej przestawili prezentację multimedialną, oprowadzając młodzież po najciekawszych miejscach Sejmu. Potem uczniowie rozmawiając ze mną mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy posła.

Następnie do rywalizacji konkursowej przystąpili uczniowie tarnogórskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu rozwiązali test składający się z 30 pytań, sprawdzających wiedzę z zakresu polskiego parlamentaryzmu,

zadań i funkcji Sejmu oraz Senatu, a także trybu ustawodawczego. Wiedza uczniów biorących udział w konkursie była na bardzo wysokim poziomie, konieczne było przeprowadzenie dogrywki. Ostatecznie wyłoniono trzech zwycięzców.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, natomiast laureaci nagrody rzeczowe. Dodatkowo zwycięzcy konkursu już wkrótce na moje zaproszenie odwiedzą Sejm RP.

Dziękuję współorganizatorom wydarzenia i uczestnikom konkursu. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i mam nadzieję, że to wydarzenie rozbudzi w młodych ludziach zainteresowanie polityką.

 

 

Pozdrawiam,

 

Tomasz Głogowski

Poseł na Sejm RP