Eurocafe

W czwartek, 17 września 2015 r. grupa uczniów z klasy  2 b i 2 c  pod opieką p. Teresy Wtorek wzięła udział w warsztatach, organizowanych w ramach Eurocafe.
Warsztaty odbyły się w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, którego siedziba mieści się w imponującym budynku z  lat dwudziestych ubiegłego wieku. W olbrzymiej, zabytkowej sali nasi uczniowie wraz ze swoimi rówieśnikami z Pilicy, podczas zajęć warsztatowych zapoznali się z problemami globalizacji we współczesnym świecie . Prowadzący w bardzo obrazowy i przystępny sposób wprowadził młodzież w te zagadnienia, podkreślając , jak bardzo,  kosztem bogacenia się jednych państw, ubożeją inne, słabsze.  Sporo uwagi podczas tych warsztatów poświęcono także problemowi uchodźców.
Nasi uczniowie podczas tego spotkania nie tylko wzbogacili swoją wiedzę na temat problemów współczesnego świata, ale również poznali ciekawe metody pracy , stosowane w badaniach socjologicznych.
Nasi  uczniowie już dzisiaj potwierdzili swój udział w kolejnych takich zajęciach w ramach Eurocafe, które odbędą się w październiku tego roku.