Konkurs przedsiębiorczości

14 kwietnia br.uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym finale II edycji Konkursu Młodej Przedsiębiorczości pod hasłem "Firma moich marzeń".
Celem konkursu była promocja przedsiębiorczości, rozbudzanie i wzmacnianie zachowań przedsiębiorczych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu brali udział w szkoleniach zorganizowanych przez Tarnogórski Inkubator Przedsiębiorczości dotyczących zakładania własnej firmy oraz warsztatach "Czy jestem osobą przedsiębiorczą"?
Zadanie konkursowe polegało na napisaniu biznesplanu, rozplanowaniu kosztów i zysków wymarzonej firmy oraz utworzeniu prezentacji promującej projekt. Fachowcy z dziedziny przedsiębiorczości ocenili projekty i wybrali najlepsze pomysły. Następnym etapem było zaprezentowanie projektu w finale przed Jury i innymi uczestnikami.Wszystkie projekty były ciekawe i pomysłowe. Uczniowie naszego Liceum Natalia Krupa z klasy IA i Kamil Siegel z klasy IE zajęli III miejsce prezentując pomysł dotyczący kompleksowej organizacji wesel i ślubów. Drugi zespół reprezentujący szkołę w składzie Nina Badura z klasy ID i Szymon Danecki z klasy IA zaproponowali utworzenie mobilnej myjni parowej. Gratulujemy uczestnikom!.Podczas wykonywania zadań konkursowych uczniowie zdobyli cenne doświadczenie i mamy nadzieję, że w przyszłości wykorzystają zdobytą wiedzę i będą dobrymi przedsiębiorcami.