Konkurs na „Zabawkę fizyczną”

18 marca br. odbył się w naszym liceum już po raz czternasty konkurs na „Zabawkę fizyczną” organizowany dla uczniów szkol ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego.

W tym roku szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się konkurs na „Zabawkę fizyczną- elektryczną” w tej kategorii współorganizatorem był Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach.Zwycięzcy otrzymają dokument uprawniający ich do pierwszeństwa w przyjęciu na studia na Politechnikę ŚląskąWydział Elektryczny. Jury w składzie dr I. Lazar z UŚ w Katowicach, dr A. Nocoń z Politechniki Śląskiej w Gliwicach i wiceprezes firmy „Noram” pan Jakub Maroń oceniało zabawki. W składzie jury zasiadała również najmłodsza uczestnika –Arianna Nocoń, która okiem dziecka oceniała zabawki. Po konkursie klasy 2b,2f, 3f oraz uczestnicy konkursu na zabawkę fizyczną uczestniczyli w ciekawym wykładzie pt: „Energetyka-świadomy wybór” przygotowanym przez naszego gościa z Politechniki Śląskiej z Wydziału Elektrycznego w Gliwicach pana dr inż. Adriana Noconia.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Daria Wiśniewska i Rafał Grajczyk z „Salezjan”

I miejsce: Tomasz Osiński z I LO

II miejsce: Patryk Duda z „Mechanika”

II miejsce :Dominika Gomola i Martina Migura z II LO

III miejsce: Kamil Klytaz „Mechanika”

Wyróżnienia: Tylutki Patryk i Kinga Pietrucha z „Chemika”, Piotr Skiba i Tomasz Wesołek z I LO, Michał Mrachacz i Kamil Świerc z I LO, Zuzanna Piasecka z I LO Adam Kot z „Sorbony”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału za rok, a szczególne podziękowanie kierujemy do naszych sponsorów nagród : firmy Noram z Tarnowskich Gór ,Rady Rodziców oraz TTE przy I LO.