Szlachetna Paczka

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku w akcji wzięli udział uczniowie klasy II f wraz z wychowawcą i rodzicami. Przygotowali oni paczkę dla Pani Blandyny (32 l.), która samotnie wychowuje czwórkę dzieci.
W ciągu dwóch tygodni klasa intensywnie zbierała potrzebne rodzinie rzeczy. Po zebraniu pieniędzy przedstawiciele klasy wraz z p. Janiołem wybrała się na zakupy. Prezent składał się z 15 paczek i dwóch biurek. Łączna wartość tych prezentów wyniosła około 2000 zł. Jednak ważniejszy od wartości materialnej prezentu jest sam gest pomocy innym. Dzięki zaangażowaniu uczniów klasa mogła się zintegrować.
Podczas rozpakowywania prezentów w pokoju panowała radość. Chłopcy ucieszyli się, że już nie będą musieli pożyczać artykułów papierniczych. Każdą rzecz pokazywali mamie. Panią Blandynę bardzo ucieszyły ubrania dla dzieci i siebie, obuwie oraz kołdra. Chłopcy nawet umawiali się, kto będzie pod którą spał, to samo jeśli chodzi o ubrania, kto w czym będzie chodził.